Hizmetler
Article Image

Üretim

CEM Asansör, yurt içi ve yurt dışı pazarda, makina motor, asansör ve otomatik kapı üretiminde faaliyet göstermektedir. Sultangazi'deki 1000m2 kapalı alana sahip fabrikamızda CEM's tescilli markamız altında 100kg - 6000kg kapasiteli makina motor gruplarının ve CEMEX tescilli markamız altında, 700mm - 1200mm otomatik kapı üretimini ve pazarlamasını yapmaktayız. Asansör teknolojisi ile ilgili dünyadaki tüm oluşumları, haberleri ve yenilikleri çok yakından takip ederek bu yenilikleri mevcut ürünlerimize ve hizmetlerimize yansıtmaktayız. Çalışmalarımızın temeli ürünlerimizi en iyi kalitede, en uygun fiyatlara sunmaktır.

Article Image

Montaj

Asansör montajı karmaşık bir yapıya sahiptir. Bunların profesyonel ekiplerle montajının yapılması güvenlik ve performans açısından önem taşımaktadır. Kullanlan malzemelerin kalitesi ne olursa olsun asansör, montajı dikkatli yapılmadığı takdirde kısa bir süre içinde görevini aksatan verimsiz bir sistem durumuna düşecektir. Sık sık ortaya çıkan ve temelde montaj hatalarından kaynaklanan arızaları tespit etmek, onarmak kullanıcı için ve imalatı yapan firmalar için maddi ve manevi açıdan kronik bir yük haline gelir. Halbuki, iyi etüt edilmiş, doğru projelendirilmiş ve itinayla monte edilmiş bir asansörün periyodik bakımları da zamanında yapıldığı takdirde düzgün çalışmaması için hiçbir sebep yoktur.

Article Image

Revizyon

Şehir yaşantısının vazgeçilmez unsuru olan asansörler; hergün ihtiyaç duyduğumuz ulaşım gereksinimlerimizi karşılayan cihazlardır. Asansörleri güven içinde ve en iyi performansla kullanabilmemiz, sağlıklı işleyen servis ve modernizasyon süreçlerinin birbirleriyle ilişkili yürütülmesi sonucu gerçekleşmektedir. Binalardaki asansörler 7 gün 24 saat hizmet verdikleri için zamanla teknik ömürlerini tamamlarlar. Bu sebepten dolayı asansörlerinizin için gerekli olan modernizasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Modernizasyon sayesinde asansörünüz : -Daha güvenli -Daha performanslı -Daha ekonomik -Daha konforlu olacaktır.

Article Image

Bakım

Asansörler kullanım amacı gereği tüm gün çalışan makinelerdir. Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, iyi bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. Bu yüzden doğru projelendirilmemiş montajında eksiklikler bulunan yada revize edilmesi gereken asansörler kısa aralıklarla arıza vermektedirler. Asansörler kullanım esnasında çeşitli etkenlere maruz kalmaktadırlar. Kullanım hataları, malzeme aşınması gibi olağan sebeplerden arıza yapabileceği gibi yetersiz bakımdan kaynaklanabilen arızalar nedeniyle de hizmet veremez duruma gelir ve buna bağlı olarak büyük çapta tadilatlar büyük masraflar gerektirebilir. Asansörlerinize yapılan aylık bakımlarda gerekli yağ değiğimleri yapılır. Daha önemlisi asansörünüzün mekanik ve elektronik aksamı kontrol edilir. Arızaya neden olabilecek aşınma, yıpranma vb. sorunlar müşteriye iletilir. Sonuç olarak Cem's Lift in bakım anlayışı, oluşabilecek asansör arızalarını gidermek değil, asansörlerin arızalanmaksızın güvenli ve sürekli çalışmalarını sağlamak temeline dayanır.